بهترین مدارس تهران

لیست مدارس تهران

انتخاب مدرسه مناسب برای دانش‌آموز، اولین و یکی از مهم‌ترین تصمیمات والدین در مسیر تحصیلی فرزندشان است. تهران به عنوان پایتخت کشور، مدارس متعددی را در مناطق مختلف شهر دارد که به صورت دولتی و غیردولتی (در چند دسته‌بندی مختلف) به دانش‌‌آموزان آموزش می‌دهند. بررسی لیست مدارس تهران به خانواده کمک می‌کند تا براساس نیاز و معیارهای‌شان انتخاب خوبی برای محصل داشته باشند.

تیم استادبانک در این بخش از چند جنبه‌ی مختلف اهمیت مدرسه خوب را شرح داده و پاسخ چند سوال مهم در مورد بهترین مدارس تهران را می‌دهد. خواندن این مطلب و بررسی لیست مدارس تهران به شما کمک می‌کند تا مناسب‌ترین محیط را برای تحصیل و پیشرفت فرزندتان انتخاب کنید.

اهمیت مدرسه در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموز چیست؟

محیط، یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل در تربیت انسان است و روی سرنوشت و رفتار هر شخص اثر عمیقی می‌گذارد. مدرسه هم به عنوان محل اصلی تحصیل و آموزش بچه‌ها چنین نقش حیاتی و محوری را ایفا می‌کند و والدین باید نسبت به انتخاب آن بسیار حساس باشند. مدرسه خوب باعث پیشرفت تحصیلی دانش‌آموز می‌شود و بلعکس، مدرسه نامناسب که حداقل نیازهای آموزشی و تحصیلی دانش‌آموز در آن رفع نمی‌شود، اثری منفی روی رفتار و سطح علمی محصل می‌گذارد.

بهترین مدرسه در تهران و هر کجای ایران نحوه‌ی برخورد و رفتارات مختلف دانش‌آموز را به شکلی مناسب هدایت می‌کند و همگان با آن روی تحصیل و بالا رفتن سواد و سطح علمی شاگردان تاثیر مثبت می‌گذارد. بنابراین اهمیت انتخاب مدرسه خوب برای فرزندان هر خانواده به معنی پیشرفت تحصیلی و یادگیری رفتار اجتماعی مناسب است. به همین دلایل در زمان بررسی لیست مدارس تهران باید به همه‌ی این جوانب دقت کرد تا تصمیم درستی گرفت.

چگونه در استادبانک بهترین مدرسه در تهران را پیدا کنیم؟

استادبانک در مسیر پیدا کردن بهترین مدرسه در تهران در کنار شما والدین و دانش‌آموزان عزیز است تا انتخابی ساده، راحت و مطمئن داشته باشید. در بخش لیست مدارس تهران استادبانک به همه‌ی اطلاعات لازم مدرسه‌های تهران دسترسی دارید. بانک اطلاعات مدارس استان تهران استادبانک، موارد زیر را در اختیار شما می‌گذارد:

 • نام کامل مدارس
 • منطقه و محدوده
 • آدرس کامل
 • شماره‌های تماس
 • توضیحات تکمیلی و کاربردی در مورد مدرسه
 • اطلاعات کامل در مورد امکانات و ویژگی‌های مدرسه
 • شرح افتخارات و دستاوردهای علمی، فرهنگی و ورزشی مدرسه

با کمک این اطلاعات والدین و دانش‌آموز بسیار راحت‌تر می‌توانند برای محل تحصیل تصمیم بگیرند و با همه‌ی امکانات، ویژگی‌های مثبت و منفی و مزیت‌های مختلف مدرسه‌ی انتخابی آشنا شوند. تیم استادبانک هم در همه‌ی مراحل بررسی لیست مدارس تهران و در نهایت انتخاب مدرسه مناسب در کنار شما است.

معیارهای انتخاب بهترین مدرسه در تهران چیست؟

دانش‌آموزان مدت زمان بالایی را در مدارس می‌گذارنند و بخش مهمی از روز خود را در کلاس و محیط مدرسه هستند. بنابراین، مسئله‌ی کیفیت مدرسه و شناخت معیارهای انتخاب بهترین مدرسه در تهران اهمیت فراوانی دارد. برای اینکه یک مدرسه به عنوان مدرسه‌ای برتر و ممتاز شناخته شود، باید چندین ویژگی مثبت را داشته باشد.

انتخاب بهترین مدرسه در تهران به معیارهای مختلفی بستگی دارد که در لیست زیر به آن‌ها اشاره شده است:

 • بهترین معلمان
 • فضای آموزشی کافی
 • ابزار کمک آموزشی
 • فضا و محیطی مثبت و لذت‌بخش برای دانش‌آموزان
 • فاصله مناسب تا محل سکونت دانش‌آموز
 • ساختمان مناسب همراه با تاسیسات گرمایشی و سرمایشی سالم
 • مدیریت قوی
 • جامعه‌ی اولیا و مربیان فعال
 • بهره‌وری از سیستم‌های فناوری اطلاعات (ویدیو پروژکتور و کامپیوترها)

این معیارها، مهم‌ترین ملاک‌های انتخاب بهترین مدرسه از میان لیست مدارس تهران هستند. اگر به هر کدام از این امکانات دقت کنید، نیازهای اساسی دانش‌آموزان برای آموزش اصولی را می‌بینید. بنابراین، مدرسه‌ای را می‌توان به عنوان بهترین مدرسه در تهران نام برد که این امکانات آموزشی به در اختیار دانش‌آموز و والدین قرار دهد.

مدارس در تهران به چند دسته تقسیم می شوند؟

وقتی که به لیست مدارس در تهران نگاه می‌کنید، متوجه‌ انواع مدارس می‌شوید که در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌گیرند. البته بخشی عظیمی از مدارس تهران را مدرسه‌های دولتی و غیردولتی تشکیل می‌دهند و مابقی مدارس به وضوح سهم کمتری در جامعه‌ی آموزشی کشور دارند. به طور کلی، مدارس در تهران به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 1. دولتی
 2. غیرانتفاعی یا غیردولتی
 3. نمونه دولتی (مختص پایه‌های هفتم و دهم)
 4. مدارس تیزهوشان
 5. مدارس هیئت امنایی
 6. مدارس شاهد
 7. مدارس قرآنی
 8. مدرسه ورزش
 9. مدارس هوشمند

تنوع در لیست مدارس تهران واضح است و در هر کدام از این دسته‌بندها مدارسی شاخص و مشهور وجود دارند که امکانات آموزشی خوبی را در اختیار دانش‌آموز قرار می‌دهند. انتخاب بهترین مدرسه در تهران برای هر دانش‌آموز به عواملی مختلف بستگی دارد که در زیر به طور مختصر به آن‌ها اشاره شده است:

 • سطح علمی و معدل
 • قبولی در آزمون‌های ورود برخی مدارس
 • بودجه‌ی خانواده و دانش‌آموز
 • علاقه (برای مثال ورود به مدارس قرآنی یا ورزشی)
 • انتخاب و تاثیر والدین
 • فاصله و در دسترس بودن مدرسه

با جمع‌بندی این موارد، دانش‌آموز با کمک والدین و در صورت نیاز استفاده از مشاوره تحصیلی می‌تواند بهترین مدرسه در تهران را انتخاب کرده و به ادامه تحصیل بپردازد.

غیردولتی یا دولتی؟ مسئله این است!

یکی از دو راهی‌هایی که بسیاری از والدین و دانش‌آموزان در زمان انتخاب بهترین مدرسه در تهران با آن مواجه می‌شوند، انتخاب میان مدرسه غیردوتی و دولتی است. بدون شک پررنگ‌ترین تفاوت مدارس دولتی و غیرانتفاعی در پرداخت هزینه‌ی تحصیل دانش‌آموزان است که مدارس غیرانتفاعی از خانواده دریافت می‌کنند. اما جدا از مسئله‌ی مادی، برخی عوامل دیگر هم وجود دارند.

لیست مدارس تهران نشان می‌دهد که متاسفانه پایتخت ایران در برخی از مناطق با کمبود مدرسه دولتی مواجه است که همین موضوع دلیل اصلی، کوچ بعضی دانش‌آموزان به سمت مدارس غیردولتی است. از طرفی دیگر برخی از مدارس دولتی با معظلاتی نظیر، کمبود امکانات، شلوغی و تعداد بالای دانش‌آموزان، وجود بعضی از ناهنجاری‌های اجتماعی در برخی از مدارس و عدم رسیدگی کافی از سمت نهادهای مربوط، درگیر هستند.

البته مدارس دولتی نیز وجود دارند که بهترین امکانات و خدمات آموزشی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند و محیط تحصیلی بسیار خوبی دارند. ویژگی مثبت دیگر مدارس دولتی، حضور دانش‌آموزان از همه‌ی اقشار جامعه است و شرایط بهتری را برای تربیت و رشد شخصیتی دانش‌آموزان فراهم می‌کند.

در مجموع اگر به دنبال بهترین مدرسه در تهران هستید و سوال مدرسه دولتی یا غیردولتی ذهن شما را درگیر کرده است، باید با توجه به بودجه، روحیات دانش‌آموز، وجود مدرسه در نزدیکی محل سکونت و کیفیت مدرسه تصمیم بگیرید.

به استادبانک در ارائه اطلاعات کامل‌تر در بخش لیست مدارس تهران کمک کنید!

در این مطلب از استادبانک درباره‌ی لیست مدارس تهران با شما صحبت کردیم تا با جنبه‌های مختلف فرآیند انتخاب مدرسه آشنا شوید. دانستن این مطالب به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بهترین مدرسه در تهران را پیدا کنید.

تیم استادبانک برای اینکه اطلاعات جامع‌تری را در اختیار جامعه دانش‌آموزان و خانواده‌های‌شان قرار دهد به کمک شما نیاز دارد. در صورتی که اطلاعات مفید، کاربردی و خوبی از مدارس تهران در دسترس دارید با ما به اشتراک بگذارید.

تجربیات شما یا فرزندتان از یک مدرسه‌ی خاص، می‌تواند راهنمای خوبی برای دانش‌آموز و والدینی دیگر باشد. نظرات و پیشنهادات خود را در بخش کامنت برای ما بنویسید و در صورتی که قسمتی از اطلاعات یک مدرسه اشتباه است به ما یادآوری کنید. با کمک این روش، لیست مدارس تهران استادبانک دقیق‌تر می‌شود و کاربرد بهتری برای والدین و دانش‌آموزان دارد.

تلفن پشتیبانی
02191005343