بهترین مدارس تهران

در این صفحه بهترین مدارس تهران لیست شده است

5747 مدرسه

لیست بهترین مدارس تهران

متوسطه اول پسرانه غیردولتی

منطقه: منطقه 5

محله: بلوار فردوس شرق

آدرس: فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق، خیابان رامین جنوبی، نبش کوچه آلاله، پلاک 2

ابتدایی پسرانه غیردولتی

منطقه: منطقه 4

محله: هروی

آدرس: اتوبان همت، خیابان امیرنیا، کوچه مرتضاییان، کوچه قادری، کوی نوبهار ،پلاک36

ابتدایی پسرانه غیردولتی

منطقه: منطقه 4

محله: تهرانپارس

آدرس: تهرانپارس، بزرگرراه رسالت، حدفاصل اتوبان باقری و خیابان عبادی، خیابان احدزاده، پلاک 81

متوسطه دوم دخترانه غیردولتی

منطقه: منطقه 1

محله: قیطریه

آدرس: خیابان شریعتی، سه راه قیطریه، کوچه حسینی، بن بست ابوریحان، پلاک 45

متوسطه اول دخترانه غیردولتی

منطقه: منطقه 1

محله: شهید بابایی

آدرس: خیابان شریعتی، رو به روی پل رومی، بلوار صبا، بن بست سوم- مجتمع آموزشی ابوریحان

متوسطه اول دخترانه نمونه دولتی

منطقه: منطقه 8

محله: بهار

آدرس: میدان هلال احمر، خیابان گلستان، میدان 94، کوچه خدایی

متوسطه دوم دخترانه نمونه دولتی

منطقه: منطقه 5

محله: شهرک گلستان

آدرس: شهرزیبا، بلوار فرهنگ، روبروی بانک صادرات

متوسطه اول دخترانه تیزهوشان

منطقه: منطقه 6

محله: کردستان

آدرس: اتوبان کردستان، روبروی ساختمان های آ-اس-پ، نبش شیراز جنوبی، خیابان 68 غربی، کوچه فرزانگان، پلاک 3

متوسطه دوم پسرانه هیات امنایی

منطقه: منطقه 6

محله: کردستان

آدرس: خیابان انقلاب، چهار راه کالج، کوچه البرز، پلاک 1

ابتدایی پسرانه غیردولتی

منطقه: منطقه 3

محله: شریعتی

آدرس: خیابان شریعتی، خیابان یخچال، خیابان شهید وارسته، پلاک 2

بهترین مدارس تهران

بهترین مدارس تهران چه ویژگی‌هایی دارند؟ چرا باید لیست بهترین مدرسه‌های تهران را بررسی کرد؟ معیارهای شناسایی برترین مدارس چیست؟ مدارس دولتی بهتر است یا غیردولتی؟ همه‌ی این سوالات، دغدغه‌ها و دل‌نگرانی‌های والدین در زمان پیدا کردن بهترین مدرسه تهران برای فرزندشان است. در هر صورت عوامل مختلفی در موفقیت دانش آموز اثرگذار است، اما حضور در محل آموزش مناسب و داشتن مدرسه خوب، مهم‌ترین عامل، تلقی می‌شود.

والدین به خوبی می‌دانند محیط آموزشی تا چه میزان روی عملکرد تحصیلی دانش‌آموز اثر می‌گذارد و به مرور زمان از او یک دانش‌آموز موفق یا ناموفق می‌سازد. به همین دلیل، پدر و مادر، حساسیت فراوانی روی انتخاب مدرسه با کیفیت دارند و به دنبال بیشترین اطلاعات از هر مدرسه هستند. تیم استادبانک برای ساده‌ کردن این فرآیند در این بخش از چند جنبه بهترین مدارس تهران را بررسی کرده تا شما با معیارهای شناخت یک مدرسه با کیفیت، انواع دسته‌بندی بهترین مدارس تهران، راهنمای انتخاب میان مدرسه دولتی یا غیردولتی و نحوه‌ پیدا کردن بهترین مدارس تهران در استادبانک آشنا شوید.

در استادبانک اطلاعات جامع و کاملی در مورد بهترین مدارس تهران وجود دارد تا راحت‌تر و سریع‌تر مناسب‌ترین مدرسه را برای ادامه‌ی تحصیل پیدا کنید.

اهمیت مدرسه خوب در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموز چیست؟

هدف از پیدا کردن مدرسه، آموزش اصولی و تعلیم و تربیت مناسب فرزندان است. مدرسه به عنوان محل تحصیل بچه‌ها باید کیفیت و ساختار معقولی داشته باشد و در کنار آموزش به جبنه‌های رفتاری دانش‌آموزان نیز اهمیت دهد. باید دقت کرد که مدارس به عنوان محلی شناخته می‌شوند که دانش‌آموزان روزها و ساعات بسیاری را در آن می‌گذرانند و به طور ناخواسته محیط مدرسه روی همه‌ی محصلان تاثیر می‌گذارد.

بنابراین انتخاب یک مدرسه خوب، وظیفه‌ی حساس والدین است. زمانی که بتوان بهترین مدارس تهران را برای محصلان پیدا کرد، یک گام مهم برای پیشرفت تحصیلی او برداشته شده است. مدرسه خوب در مسیر آموزش همراه دانش‌آموز است و در هنگام بروز بحران یا افت تحصیلی نیز به دانش‌آموز و والدین او کمک می‌کند تا سریع‌تر و ساده‌تر به شرایط مناسب برگردد. به طور خلاصه، پیدا کردن بهترین مدرسه، اقدامی هوشمندانه برای سال‌های تحصیل دانش‌آموز است.

چگونه در استادبانک بهترین مدرسه تهران را پیدا کنیم؟

استادبانک در مسیر پیدا کردن بهترین مدرسه تهران در کنار شما والدین و دانش‌آموزان عزیز است تا انتخابی ساده، راحت و مطمئن داشته باشید. در بخش لیست مدارس تهران استادبانک، شما به همه‌ی اطلاعات لازم مدرسه‌های تهران دسترسی دارید. بانک اطلاعات مدارس استان تهران استادبانک، موارد زیر را در اختیار شما می‌گذارد:

 • نام کامل مدارس
 • منطقه و محدوده
 • آدرس کامل
 • شماره‌های تماس
 • توضیحات تکمیلی و کاربردی در مورد مدرسه
 • اطلاعات کامل در مورد امکانات و ویژگی‌های مدرسه
 • شرح افتخارات و دستاوردهای علمی، فرهنگی و ورزشی مدرسه

با کمک این اطلاعات والدین و دانش‌آموز بسیار راحت‌تر می‌توانند برای محل تحصیل تصمیم بگیرند و با همه‌ی امکانات، ویژگی‌های مثبت و منفی و مزیت‌های مختلف مدرسه‌ی انتخابی آشنا شوند. تیم استادبانک هم در همه‌ی مراحل بررسی لیست بهترین مدارس تهران و در نهایت انتخاب مدرسه مناسب در کنار شما است.

معیارهای انتخاب بهترین مدارس تهران چیست؟

دانش‌آموزان مدت زمان بالایی را در مدارس می‌گذارنند و بخش مهمی از روز خود را در کلاس و محیط مدرسه هستند. بنابراین، مسئله‌ی کیفیت مدرسه و شناخت معیارهای انتخاب بهترین مدارس تهران اهمیت فراوانی دارد. برای اینکه یک مدرسه به عنوان مدرسه‌ای برتر و ممتاز شناخته شود، باید چندین ویژگی مثبت را داشته باشد.

انتخاب بهترین مدرسه در تهران به معیارهای مختلفی بستگی دارد که در لیست زیر به آن‌ها اشاره شده است:

 • بهترین معلمان
 • فضای آموزشی کافی
 • ابزار کمک آموزشی
 • فضا و محیطی مثبت و لذت‌بخش برای دانش‌آموزان
 • فاصله مناسب تا محل سکونت دانش‌آموز
 • ساختمان مناسب همراه با تاسیسات گرمایشی و سرمایشی سالم
 • مدیریت قوی
 • جامعه‌ی اولیا و مربیان فعال
 • بهره‌وری از سیستم‌های فناوری اطلاعات (ویدیو پروژکتور و کامپیوترها)

این معیارها، مهم‌ترین ملاک‌های انتخاب بهترین مدرسه از میان لیست بهترین مدارس تهران هستند. اگر به هر کدام از این امکانات دقت کنید، نیازهای اساسی دانش‌آموزان برای آموزش اصولی را می‌بینید. بنابراین، مدرسه‌ای را می‌توان به عنوان بهترین مدرسه در تهران نام برد که این امکانات آموزشی به در اختیار دانش‌آموز و والدین قرار دهد.

بهترین مدارس تهران به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

تنوع مدارس در تهران بسیار خوب است و مدرسه‌هایی با شیوه‌های مدیریتی و آموزشی مختلف در تهران وجود دارند. البته بخش قابل‌توجهی از بهترین مدارس تهران را مدرسه‌های دولتی و غیرانتفاعی تشکیل می‌دهند و دیگر مدارس سهم کمتری در مراکز آموزشی پایتخت دارند. استقبال و تقاضای والدین و دانش‌آموزان نیز از این دو نوع مدارس بیشتر است و بیشتر محصلان در مدرسه‌های غیرانتفاعی و دولتی تهران درس می‌خوانند.

لیست زیر، انواع دسته‌بندی‌ بهترین مدارس تهران را نشان می‌دهد:

 • دولتی
 • غیرانتفاعی یا غیردولتی
 • نمونه دولتی (مختص پایه‌های هفتم و دهم)
 • مدارس تیزهوشان
 • مدارس هیئت امنایی
 • مدارس شاهد

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که بهترین مدرسه برای هر دانش‌آموز یکسان نیست و باید چند عامل مختلف را در نظر گرفت. توانایی‌ها و استعداد محصلان متفاوت است و باید در زمان بررسی بهترین مدارس تهران به آن‌ها دقت کرد. برخی از عواملی که روی تصمیم‌گیری نهایی برای انتخاب مدرسه مناسب برای هر دانش‌آموز اثرگذار است را در لیست زیر مشاهده می‌کنید:

 • سطح علمی و معدل
 • قبولی در آزمون‌های ورود برخی مدارس
 • بودجه‌ی خانواده و دانش‌آموز
 • علاقه (برای مثال ورود به مدارس قرآنی یا ورزشی)
 • انتخاب و تاثیر والدین
 • فاصله و در دسترس بودن مدرسه تا محل سکونت

با جمع‌بندی این موارد، دانش‌آموز با کمک والدین و در صورت نیاز استفاده از مشاوره تحصیلی می‌تواند بهترین مدرسه در تهران را انتخاب کرده و به ادامه تحصیل بپردازد.

غیردولتی یا دولتی؟ مسئله این است!

انتخاب میان مدرسه غیردولتی و دولتی، چالشی قدیمی برای والدین است. بررسی تفاوت‌های این دو نوع مدرسه، کمک می‌کند تا میان بهترین مدارس تهران، انتخابی دقیق‌تر داشته باشید. بدون شک پررنگ‌ترین تفاوت مدارس دولتی و غیرانتفاعی در پرداخت هزینه‌ی تحصیل دانش‌آموزان است که مدارس غیرانتفاعی از خانواده دریافت می‌کنند. اما جدا از مسئله‌ی مادی، برخی عوامل دیگر هم وجود دارند.

متاسفانه پایتخت ایران در برخی از مناطق با کمبود مدرسه دولتی باکیفیت مواجه است که همین موضوع دلیل اصلی، کوچ بعضی دانش‌آموزان به سمت مدارس غیردولتی است. از طرفی دیگر برخی از مدارس دولتی با معظلاتی نظیر، کمبود امکانات، شلوغی و تعداد بالای دانش‌آموزان، وجود بعضی از ناهنجاری‌های اجتماعی در برخی از مدارس و عدم رسیدگی کافی از سمت نهادهای مربوط، درگیر هستند.

البته مدارس دولتی نیز وجود دارند که بهترین امکانات و خدمات آموزشی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند و محیط تحصیلی بسیار خوبی دارند. یک ویژگی مثبت دیگر مدارس دولتی، حضور دانش‌آموزان از همه‌ی اقشار جامعه است و شرایط بهتری را برای تربیت و رشد شخصیتی دانش‌آموزان فراهم می‌کند.

از طرفی دیگر؛ بهترین مدارس غیرانتفاعی هم با توجه به اینکه از والدین شهریه دریافت می‌کنند، امکانات آموزشی خوبی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند و معلمان باکیفیتی در این مدارس مشغول به تدریس هستند. هرچند پرداخت مبالغ سنگین مدرسه‌های غیرانتفاعی برای بسیاری از خانواده‌ها مشکل است و این موضوع انتخاب این دسته از مدارس را برای بخشی از جامعه سخت می‌کند.

به طور خلاصه باید گفت اگر به دنبال بهترین مدارس تهران هستید و سوال مدرسه دولتی یا غیردولتی ذهن شما را درگیر کرده است، باید با توجه به بودجه، روحیات دانش‌آموز، وجود مدرسه در نزدیکی محل سکونت و کیفیت مدرسه، تصمیم خود را بگیرید.

به استادبانک برای ارائه اطلاعات کامل‌تر در بخش بهترین مدارس تهران، کمک کنید!

در این مطلب از استادبانک درباره‌ی بهترین مدارس تهران با شما صحبت کردیم تا با جنبه‌های مختلف فرآیند انتخاب مدرسه آشنا شوید. دانستن این مطالب به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بهترین مدرسه در تهران را پیدا کنید.

تیم استادبانک برای اینکه اطلاعات جامع‌تری را در اختیار جامعه دانش‌آموزان و خانواده‌های‌شان قرارا دهد به کمک شما نیاز دارد. در صورتی که اطلاعات مفید، کاربردی و خوبی از بهترین مدارس تهران در دسترس دارید با ما به اشتراک بگذارید.

تجربیات شما یا فرزندتان از یک مدرسه‌ی خاص، می‌تواند راهنمای خوبی برای دانش‌آموز و والدینی دیگر باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و در صورتی که قسمتی از اطلاعات یک مدرسه اشتباه است به ما یادآوری کنید. با کمک این روش، لیست بهترین مدارس تهران استادبانک دقیق‌تر می‌شود و کاربرد بهتری برای والدین و دانش‌آموزان دارد.

تلفن پشتیبانی
02191005343