مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران

در این صفحه مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران لیست شده است

6 مدرسه

لیست مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران

متوسطه اول دخترانه نمونه دولتی

منطقه: منطقه 9

محله: نامشخص

آدرس: انتهای بلوار استاد معین، خیابان دستغیب غربی، نبش خیابان امام خمینی

متوسطه دوم دخترانه نمونه دولتی

منطقه: منطقه 9

محله: لواسان

آدرس: مهرآباد جنوبی، بالاتر از میدان فتح، کوچه شهید عبداله صفری

متوسطه دوم پسرانه نمونه دولتی

منطقه: منطقه 9

محله: نامشخص

آدرس: کیلومتر 4 جاده مخصوص کرج، شهرک آزادی، بلوار محمدرسول (ص)

متوسطه دوم پسرانه نمونه دولتی

منطقه: منطقه 9

محله: نامشخص

آدرس: جاده قدیم کرج روبروی تولیددارو

متوسطه دوم دخترانه نمونه دولتی

منطقه: منطقه 9

محله: نامشخص

آدرس: شیشه مینا - بلوار ولی عصر - شهرک فرهنگیان (شهرک آزادی) - فرهنگ 1

متوسطه اول پسرانه نمونه دولتی

منطقه: منطقه 9

محله: نامشخص

آدرس: مهرآباد جنوبی، کوچه شهید انصاری

لیست مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران

مدارس نمونه دولتی تهران یکی از بهترین انواع مدارس با شهریه پایین هستند که امکانات و خدمات آموزشی خوبی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند. بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند فرزندشان در یک مدرسه نمونه دولتی آموزش ببیند و تحصیلات خود را ادامه دهد. هرچند این مدارس برای پذیرش دانش‌آموزان شرط معدل و آزمون ورودی دارد و هر محصلی نمی‌تواند در یک مدرسه نمونه دولتی ثبت‌نام کند.

دانش‌آموزان در مقطع هفتم با شرط معدل و در مقطع دهم با شرط معدل و عبور از آزمون ورودی، مجوز ثبت‌نام در لیست مدارس نمونه دولتی تهران را پیدا می‌کنند. اما قبل از ورود به این مدارس، باید از نقاط قوت و ضعف هر مدرسه نمونه دولتی خبر داشت. استادبانک در این بخش توضیحات کاملی از معیارهای شناخت یک مدرسه نمونه دولتی باکیفیت، تفاوت مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران با دیگر مدارس و نحوه‌ی پیدا کردن مدرسه نمونه دولتی تهران در استادبانک را به شما ارائه می‌کند.

در استادبانک اطلاعات جامع و کامل لیست مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران وجود دارد تا راحت‌تر و سریع‌تر بهترین مدرسه را برای ادامه‌ی تحصیل پیدا کنید.

انتخاب یک مدرسه نمونه دولتی خوب چگونه به پیشرفت تحصیلی دانش‌آموز کمک می‌کند؟

یک مسئله‌ی بسیار مهم در مورد انتخاب مدارس نمونه دولتی وجود دارد که باید به آن دقت کرد. مدارس، محل تحصیل و آموزش بچه‌ها هستند و بدون شک نقشی حیاتی و موثر روی روند مطالعه و سرنوشت تحصیلی دانش‌آموز دارند. والدین دانش‌آموز را در مدرسه نمونه دولتی ثبت‌نام می‌کند تا نسبت به مدارس دیگر (به طور مشخص مدارس دولتی) خدمات آموزشی بهتری دریافت کند و عملکرد تحصیلی او رشد داشته باشد.

اما برای رسیدن به این هدف باید در زمان انتخاب مدرسه دقت کرد. جستجو در لیست مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران ، والدین را با امکانات، خدمات و کادر مدیریتی هر مدرسه آشنا می‌کند تا آن‌ها با ذهنی باز، بهترین مدرسه نمونه دولتی تهران را مناسب با شرایط دانش‌آموز پیدا کنند. انتخاب یک مدرسه خوب به طور مستقیم روی پیشرفت تحصیلی دانش‌آموز تاثیر می‌گذارد و به لطف مربیان و معلمین باکیفیت، نیازهای چندگانه‌ی دانش‌آموز از نظر روحی، روانی، آموزشی و اجتماعی برطرف می‌شود. به همین دلیل است که به والدین توصیه می‌شود روی انتخاب بهترین مدرسه نمونه دولتی تهران حساسیت بیشتری داشته باشند.

چگونه در استادبانک مدرسه نمونه دولتی در تهران مدنظر خود را پیدا کنیم؟

استادبانک در مسیر پیدا کردن مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران در کنار شما والدین و دانش‌آموزان عزیز است تا انتخابی ساده، راحت و مطمئن داشته باشید. در بخش لیست مدارس نمونه دولتی تهران استادبانک، شما به همه‌ی اطلاعات لازم مدرسه‌های نمونه دولتی دسترسی دارید. بانک اطلاعات مدارس استان تهران استادبانک، موارد زیر را در اختیار شما می‌گذارد:

 • نام کامل مدارس
 • منطقه و محدوده
 • آدرس کامل
 • شماره‌های تماس
 • توضیحات تکمیلی و کاربردی در مورد مدرسه
 • اطلاعات کامل در مورد امکانات و ویژگی‌های مدرسه
 • شرح افتخارات و دستاوردهای علمی، فرهنگی و ورزشی مدرسه

با کمک این اطلاعات والدین و دانش‌آمو-ز بسیار راحت‌تر می‌توانند برای محل تحصیل تصمیم بگیرند و با همه‌ی امکانات، ویژگی‌های مثبت و منفی و مزیت‌های مختلف مدرسه‌ی انتخابی آشنا شوند. تیم استادبانک هم در همه‌ی مراحل بررسی لیست مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران و در نهایت انتخاب مدرسه مناسب در کنار شما است.

مهم‌ترین نکاتی که باید درباره انتخاب مدرسه نمونه دولتی تهران بدانید!

ثبت‌نام در مدارس نمونه دولتی برای والدین همراه با شهریه‌ و صرف هزینه‌ای و از سمت دیگر، قبولی در این مدارس هم ساده نیست و دانش‌آموز باید در آزمون ورودی شرکت کند. به همین دلیل خانواده و دانش‌آموز انتظار دارند تا بهترین خدمات آموزشی ممکن در دسترس آن‌ها باشد. بنابراین باید در زمان بررسی لیست به معیارهای مهمی دقت کنید که در فهرست زیر برای شما آورده شده است:

 • معلمین با کیفیت
 • مدیریت قوی
 • روش‌های تدریس نوین و قدرتمند
 • برنامه‌ریزی دقیق و هوشمندانه
 • ارائه مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان و والدین
 • ساختمان مناسب با کلاس‌های نورگیر همراه با لوازم باکیفیت
 • میزان شهریه متناسب با مقطع و امکانات مدرسه
 • امکانات و لوازم آموزشی مناسب
 • بهره‌بردن از لوازم تکنولوژی مورد نیاز (کامپیوتر، ویدیو پروژکتور و غیره)
 • داشتن برنامه‌های فرهنگی، اردو و بازدیدهای علمی

توجه به این ویژگی‌ها در زمان بررسی لیست مدارس نمونه دولتی تهران به شما کمک می‌کند تا شناخت بهتری از هر مدرسه به دست آورید و انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید. رعایت این معیارها توسط تیم مدیریتی یک مدرسه به معنای توجه به جنبه‌های مختلفی از روحیات، توانایی‌ها و نیازهای آموزشی شاگردان است. بنابراین والدین در هنگام پیدا کردن بهترین مدرسه نمونه دولتی تهران باید به این چند نکته خوب توجه کنند.

تفاوت مدارس نمونه دولتی تهران با دیگر مدارس در چیست؟

اولین تفاوت مدارس نمونه دولتی تهران با دیگر مدارس در شیوه‌ پذیرش و ثبت‌نام این مدرسه‌ها است. همان‌طور که مطرح شد، دانش‌آموزان باید برای ورود به هر یک از مدرسه‌های لیست مدارس نمونه دولتی تهران در آزمون ورودی شرکت کنند و همچنین شرط معدل نیز برای ثبت‌نام در این مدارس وجود دارد. در حالی ‌که ثبت‌نام در دیگر مدارس کشور (به جز تیزهوشان) نیاز به سنجش ندارد و مراحل پذیرش آن راحت‌تر است.

دومین مسئله سطح علمی دانش‌آموزان در مدارس نمونه دولتی تهران است. محصلان در مدرسه‌های نمونه دولتی از نظر علمی به یکدیگر نزدیک‌تر هستند و رقابت در این نوع مدارس فشرده‌تر و سخت‌تر است. البته این ویژگی باعث ارتقاء سطح تحصیلی شاگردان می‌شود. ولی در مدارس دیگر، دانش‌آموزان با سطح‌های علمی مختلف در کنار هم حضور دارند و آموزش می‌بینند.

سومین تفاوت قابل توجه در شیوه‌ی تدریس است. به دلیل سطح علمی بالاتر بچه‌های نمونه دولتی و البته تعداد کمتر این دانش‌آموزان (ظرفیت پایین‌تر)، زمان بیشتری برای تحقیقات علمی و تشریحی این دانش‌آموزان وجود دارد. آخرین نکته نیز درباره‌ی شهریه‌ی مدارس نمونه دولتی تهران است که با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت است. در حالی که دانش‌آموزان با حضور در مدارس دولتی می‌توانند به شکل رایگان درس بخوانند. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که میزان شهریه مدارس نمونه دولتی نسبت به مدارس تیزهوشان و غیرانتفاعی به طور چشمگیری کمتر است.

به استادبانک در ارائه اطلاعات کامل‌تر لیست مدارس نمونه دولتی تهران کمک کنید!

در این بخش از استادبانک درباره‌ی لیست مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران با شما صحبت کردیم تا با جنبه‌های مختلف فرآیند انتخاب مدرسه آشنا شوید. دانستن این مطالب به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر، بهترین مدرسه‌های نمونه دولتی تهران را پیدا کنید.

تیم استادبانک برای اینکه اطلاعات جامع‌تری را در اختیار جامعه دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان قرار دهد به کمک شما نیاز دارد. در صورتی که اطلاعات مفید، کاربردی و خوبی از مدارس نمونه دولتی تهران در دسترس دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

تجربیات شما یا فرزندتان از یک مدرسه‌ی خاص، می‌تواند راهنمای خوبی برای دانش‌آموز و والدینی دیگر باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

و در صورتی که قسمتی از اطلاعات یک مدرسه اشتباه است به ما یادآوری کنید. با کمک این روش، لیست مدارس نمونه دولتی منطقه 9 تهران استادبانک دقیق‌تر می‌شود و کاربرد بهتری برای والدین و دانش‌آموزان دارد.

تلفن پشتیبانی
02191005343